Super RZ na českobudějovickém výstavišti kořistí Vojtěcha Štajfa

Aktualita č. 08 (21.05. 2010)

Super RZ v Českých Budějovicích byla úvodní rychlostní zkouškou Mediasport MMČR v rally. Nejrychlejším vozem na výstavišti bylo Subaru Impreza STI pilotované Vojtěchem Štajfem. O pouhé dvě desetiny vteřiny byl pomalejší Roman Kresta s Peugeotem 207 S2000. Bronzovou příčku obsadil se Škodou Fabia S2000 Pavel Valoušek a ztratil na vedoucího jezdce devět desetin sekundy.

Technickou přejímkou letošní Rallye Český Krumlov prošlo celkem 73 soudobých aut a 16 historiků. Na soutěžící, kteří jedou v rámci FIA EP – MMČR v rally dnes čeká celkem pět rychlostních zkoušek v celkové délce 64,62 km. Po Super RZ na výstavišti v Českých Budějovicích budou následovat dva průjezdy měřenými úseky Přídolí a Kohout-Ján. První vůz dorazí do cíle úvodní etapy ve 23.20 hodin. Pro soutěžící v rámci MČR – RHA jsou dnes připraveny tři rychlostní zkoušky a první historický vůz dorazí do cíle první etapy již ve 22.21 hodin.

Informace z RZ 1 (Super RZ Č. Budějovice)